کدام نرم افزارها را قبل از شروع پایان نامه و مقاله باید آموزش ببینم؟

کدام نرم افزارهای کاربردی را آموزش ببینیم؟

شاید برایتان جالب باشد که نوشتن پایان نامه و مقاله از آن چیزی که فکر می کنید می تواند بسیار مشکل تر باشد. البته اگر چند توانایی را نداشته باشید. آنگاه مجبور می شوید بروید و دست به دامان شرکت های پایان نامه و مقاله نویسی شوید که معمولاً هم پول های هنگفتی از شما دریافت می کنند و شما می مانید و یک مدرک که بسیار برایش پول خرج کرده اید ولی کاری نمی توانید با آن پیدا کنید. پس اگر هنوز وارد مرحله پایان نامه و مقاله نویسی نشده اید این توانایی ها را یاد بگیرید چون علاج واقعه را قبل از وقوع آن باید کرد.

1) حتماً زبان یاد بگیرید. تحصیلات تکمیلی در ایران به شدت به توانایی شما در ترجمه وابسته است.

2) نرم افزارهای Word و اکسل و پاورپوینت را حتماً خیلی خوب یاد بگیرید. نرم افزار word را برای نوشتن متون، اکسل را برای مدیریت داده ها، و پاورپوینت را برای ارائه هایتان حتما باید بلد باشید.

3) با یک نرم افزار گرافیکی مانوس شوید. فرقی نمی کند فوتوشاپ، Corel، Visio یا حتی Paint باشد. اگر واقعاً به تکنیک های تولید شکل های گیرا آشنا نباشید، پایان نامه و مقاله شما زیبا و قابل قبول نخواهد شد.

4) اگر رشته مهندسی کار می کنید یکی از نرم افزارهای تخصصی رشته خود را کامل یاد بگیرید. معمولاً نرم افزار MATLAB در مهندسی لازم است. گرفتن خروجی از نرم افزار ها و نمودارهای چشمگیر در طراحی پایان نامه و مقاله خیلی مهم هستند.

5) اگر رشته های غیر مهندسی کار می کنید، حتما نرم افزار SPSS را برای تحلیل های آماری خود جدی بگیرید و به موقع آموزش آن را در برنامه خود داشته باشید.

یادتان باشد، مقاله و پایان نامه شما را شکل ها و نمودارهایی که به آن وارد می کنید گیرا و قابل قبول می کند، بنابراین هر چقدر شکل های شما زیبا تر باشد، مقبولیت آنها بیشتر خواهد بود.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید