چگونه یک دنیای جدید بسازیم؟

اگر از دنیا خسته شده اید، اگر واقعاً امید خود را از دست داده اید و اگر واقعاً چیزی در دنیا شما را سرگرم نمی کند، شما نیاز به فکر کردن به دنیایی دیگر دارید.

تفکر به دنیایی دیگر 2 خاصیت دارد، اول نوآوری را در شما تقویت می کند و دوم به سوالات عمیق و فلسفی شما پاسخ داده می شود.

اکثر موضوعات مربوط به یک ماهیت در حین انجام مراحل ساخت آن ماهیت به اثبات می­رسند. در مورد اثبات مسائل دینی و فلسفی عمیق جهان هستی نیز مساله به همین صورت است. اگر واقعاً می­خواهیم وجود پروردگار را اثبات کنیم، باید وارد مهندسی ساخت دنیا شویم تا با شناخت کم و کاست و پیچیدگی­ها و ظرافات این هنر عمیق، به وجود صانع و نحوه عملکرد وی پی ببریم. یادمان نرود که هر دنیایی با هر شکلی، جلوه­ای از وجود پروردگار است.

ساخت دنیا، علمی است که از چندین مرتبه یا لایه تشکیل شده است. شاید فرض شود که ساخت ظواهر و فیزیک دنیا مشکل است، اما ساخت باطن و متافیزیک دنیا بسیار مشکل­تر است. ایجاد معانی عمیق برای زندگی، امید، عشق و محبت مسائلی است که از یک دنیا، دنیا می­سازد نه یک بازیچه.

به عنوان مثال ساخت موجودات دو حیاتی با امید به دنیای آخرت و تنها امید به آن باید صورت بپذیرد زیرا اگر این دنیا را یقیناً ببینند نخواهند توانست که در دنیای گذرای خود دوام بیاورند و حتماً به خودکشی نزدیک خواهند شد. اما کلیات ساخت یک دنیای جدید شامل موارد زیر هستند. این یک علم جدید است و باید ابعاد مختلفی از آن بررسی شود و مهم­تر از همه به این موضوع باید دقت شود که ما برای این دنیای جدید چه در دست داریم و چه می­خواهیم به ارمغان بیاوریم. این کلیات را در دسته­ های زیر داریم:

1- مشخصات فیزیکی دنیای جدید

2- چند قسمتی بودن نواحی دنیای جدید

3- نوع آب و هوا

4- نقشه دنیای جدید

5- نوع موجودات زنده و گیاهان این دنیا

6- ایجاد ارزش­های فرهنگی و دینی

7- نوع حکومت­ها و دسته بندی افراد

8- اقتصاد و ارزش­های اقتصادی

9- نوع خدا شناسی و الهیات

10- نوع دین موجود و مراسم دینی

11- نحوه انتقال و سرعت موجودات دنیای جدید

12- توانایی­ها و قدرت­های عملی و فکری

13- نوع لباس و پوشش این موجودات

14- قوانین و محارم موجود در دنیای جدید

با استفاده از این قوانین است که تقریباً می­توان به کلیتی از یک دنیا دست یافت. البته همواره می­توان از نقشه خلقت پروردگار در این زمینه استفاده نمود. این نقشه زمانی اهمیت پیدا می­کند که می­خواهیم خلقیات و ذات موجودات جدید را شکل دهیم. در اینجاست که تجربه خلقت صدها میلیاردی پروردگار را باید سرلوحه عمل قرار دهیم و موجوداتی بسازیم که مشکلات خلقت انسان را ندارند.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید