چطور در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

واقعاً ساده ترین راه برای سرمایه گذاری در بورس چیست؟

اگر خودتان به صورت مستقیم می خواهید در بورس سرمایه گذاری کنید، خیلی ساده است. فقط باید مراحل زیر را طی کنید:

1) ابتدا یک کارگزاری خوب و مطمئن از میان ده ها کارگزاری انتخاب می کنید و این کارگزاری برای شما اکثر کارها را انجام می دهد. مثلاً کارگزاری آگاه یا مفید را انتخاب می کنید. سپس در وب سایت این کارگزاری ها یک ثبت نام ساده انجام می دهید. معمولاً وبسایت این کارگزاری ها از چند بخش تشکیل شده است بنابریان چون شما فقط به فکر سرمایه گذاری هستید باید در سایت های خرید و فروش بورس این کارگزاری ها ثبت نام کنید. قسمت خرید و فروش سایت آگاه با نام asa.trader.com و قسمت خرید و فروش کارگزاری مفید با عنوان easy.trader.com قابل دسترسی است.

2) برای شروع واریز وجه و پرداخت پول باید به نزدیکترین کارگزاری شهر خود (هر کدام را که انتخاب کرده اید) مراجعه و تایید و کد بورسی بگیرید.

3) پس از انجام این مراحل می توانید پول به سایت خود واریز کنید.

4) نام بورس هایی را که می خواهید بخرید را در سامانه خرید و فروش پیدا کرده و به مقدار پولی که دارید از آن خرید کنید. به این ترتیب پورتفو یا لیست بورس هایی که دارید تشکیل می یابد. می توانید از همینجا بورس هایی را که خریده اید بفروشید.

اکنون شما وارد بورس شده و سهام دارهستید. البته همیشه یادتان باشد، اگر در بورس تازه کار هستید، هیچگاه با سرمایه اصلی خود وارد بورس نشوید و اگر پول اضافه دارید این کار را بکنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید