چطور اپلای بگیرم؟

این سوال هر کسی است که در ایران در مقاطع ارشد و دکتری تحصیل می کند. اما واقعاً چطور اپلای بگیریم و از کجا شروع کنیم.

اگر در دوره کارشناسی ارشد دانشجوی مستعدی باشید، حتماً توانسته اید یک یا دو مقاله از موضوعات مورد تحقیق خود استخراج کنید. در دوره دکتری این امر ضروری است و کسی که دو مقاله نداشته باشد، اصلاً نمی تواند فارغ التحصیل شود.

بنابراین اگر دو مقاله دارید دست به کار شوید و برای اپلای گرفتن تلاش کنید:

روش اول:

قبل از همه چیز سعی کنید به سایت هایی که در آنها پوزیشن های دکتری و یا پسا دکتری هست سر بزنید. در این سایت ها می توانید جاهای خالی و یا پوزیشن های خوبی پیدا کنید. ایمیل و نحوه تماس با دانشگاه های مختلف هم داده می شود. اکثر پوزیشن های موجود در این سایت ها نیازمند داشتن مدارک زبان تافل یا آیلتس هستند. پس اگر می خواهید از این طریق اپلای بگیرید باید قبل از همه چیز به دنبال مدرک زبان باشید.

روش دوم:

سعی کنید کسانی که در رشته شما بیشترین مقاله را دارند را شناسایی کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید. کشور و دانشگاه اساتید مختلف را شناسایی کرده و به آنها ایمیل بزنید. می توانید یک متن ایمیل آماده کنید و آن را به چندین استاد مستعد در رشته خودتان در کشورهای مختلف ارسال کنید. خوشبختانه بسیاری از اساتید خارجی خود را مسئول پاسخ به تمامی ایمیل هایشان می دانند. بنابراین حتماً یک یا دو مورد از آنها پیدا خواهد شد که اعلام کنند که برای پذیرش شما جای خالی و یا امکانات دارند یا نه.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید