احساسات انسان بالا و پایین دارد

شاید این حاصل زندگی مدرن باشد، ولی انسان گاهی خوشحال و گاهی غمگین است و این هیچ ارتباطی به موفقیت ها و شکست های انسان ندارد. ممکن است در اوج موفقیت ناراحت باشیم و در اوج بدبختی، خوشحال. دلیل این بالا و پایین احساسی که در انگلیسی به آن Emotional high and low گفته می شود، می تواند یک مشکل روحی و اختلال در هورمون ها به دلیل کمبود های ویتامینی در بدن باشد. شاید در فیلم ها یا آهنگ های انگلیسی شنیده باشید که می گویند من بالا یا پایین هستم. متاسفانه برای این کلمات معادل فارسی نداریم. اما برای جلوگیری پیش آمدن مداوم زمانهایی که به شدت زودرنج شده و احساس بدبختی می کنیم یا به اختصار پایین هستیم، می توان راه های زیر را پیشنهاد کرد:

1) به سمت احساسات شدید بروید، عاشق شدن، به آهنگ ها و فیلم های احساسی نگاه کردن و … همیشه برای انسان جزو ضروریات هستند.

2) به دنبال ایجاد ارتباطات جدید باشید و یا سعی کنید ارتباطات خود را با دوستانتان تقویت کنید.

3) احساسات خود را بپذیرید. مشخص کنید که از چه چیزی خوشحال و یا ناراحت می شوید.

4) بهتر است که یک دفتر یادداشت از احوالی که در شرایط مختلف تجربه می کنید داشته باشید. این کار کمک می کند کارهایی که خوشحالتان نمی کند را انجام ندهید.

5) همیشه نفس عمیق بکشید. ورزش کنید تا رسیدن اکسیژن به بدن و مغزتان افزایش پیدا کند.

6) سعی کنید در ارائه نظرات خود و گفتن حرفهایتان تا آنجاییکه لازم است قوی باشید.

7) برخی اوقات لازم است که از بقیه فاصله بگیرید و به آرامش و استراحت بیاندیشید.

8) همیشه یادتان باشد که دنیا یک خیال گذرنده است و ما بازیگران روی پرده این نمایش هستیم. بهتر است بازیگر کمدی باشیم تا تراژدی.

9) به خدا امید داشته باشید.

اما در مورد خودم، من همیشه بالا هستم و روش آن را پیدا کرده ام. من به مسائلی فکر می کنم که نیازمند نوآوری هستند و وقتی چیز جدیدی کشف می کنم، آنگاه خوشحال می شوم. این توانایی نوآوری برای من یک هدیه الهی است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید